ממליצים עלינו

משפ' שאול, גבעת עדה
בבית הכי חשוב זה התוצאה. התוצאה היא במידה רבה עניין של טעם - התוצאה שלנו מדהימה, אנחנו מאוד מרוצים ומזמינים אתכם לראות ממה.... אבל עד שיש בית יש תהליך ארוך, חלקו מרתק, חלקו מעייף ואפילו מעצבן. נספר קצת...
בית זה פרויקט של מליוני שקלים שכולו נבנה בידיים. בבית יש המון בעלי מקצוע, גורמים, אנשים שצריך לתאם, להביא, להזיז, להתחשב - יוני מצליח ליצור באתר הבניה אווירה חיובית של צוות עבודה מחוייב ומקצועי, שעובד יחד לטובת מטרה משותפת. מצאנו שאווירה חיובית זו מאוד מסייעת לבניה, לצמצום בעיות ולהתמודדות עם בעיות כשהן בכל זאת קיימות.
יוני הוא קודם כל בן אדם. אחר כך הוא מקצועי, ישר, אמין, וזמין בכל שלב ובכל זמן. תמיד ענייני, תמיד עם נכונות לקדם, לפתור, תמיד לטובת העניין ותמיד מפגין חשיבה קונסטרוקטיבית נטולת כעסים ונטולת אגו.
במהלך הבנייה היו לנו כל מיני שגעונות, שינויים ובקשות - לסגור חלון אחד ולפתוח חלון במקום אחר, לחכות חודש לטובת בלטות שאשתי התעקשה שיגיעו מדרום מזרח אסיה, לשבור רצפה על מנת להכניס מערכת מים אפורים ועוד ועוד... בכל המקרים האלו יוני היה שם. קשוב, חיובי, יוזם ומקדם.
הביטוי מפקח הוא שגוי. יוני למעשה בנה את הבית, וההבדל היחיד בין קבלן מפתח למפקח היה שאנחנו חתמנו על החוזים עם בעלי המקצוע (יוני הביא מספר הצעות בכל פעם וגם אנחנו מידי פעם הבאנו בעל מקצוע משלנו). ליוני יש גמישות בבחירת בעלי המקצוע לפי טווח מחירים שאנחנו הגדרנו, וכך יכולנו לשלוט באיכות הביצוע, לפי מה שהיה חשוב לנו. למשל, יש רצפים ב 120 ש"ח למטר ויש רצפים ב 350 ש"ח למטר וברור שיש הבדל באיכות...
ויש גם את סתוית שאצה רצה ומתקתקת ניירות ועוזרת להתגבר על הבירוקרטיה של הועדה והמועצה.
אנחנו גרים בבית כבר שנה, עברנו טופס 4 בתוך חודש, בלי בעיות כי הכל היה מקצועי ולפי התקן. עברנו גם חורף גשום והבית מתפקד למופת.
לסיכום, נחזור על הכל בקיצור: יש לנו בית מדהים, יוני בנה אותו ואם היינו צריכים לבנות אותו שוב - יוני היה עושה את זה עבורינו".

משפ' שאול
גבעת עדה


נועם גתי, מושב גבעת נילי
"אני בחרתי ביוני דשא להיות מפקח הבניה שלי, עכשיו בשעה טובה שפרויקט הבניה מאחורי אני יודע שבחרתי נכון.
ליוני כאדם יש מספר תכונות חשובות שהופכות את העבודה איתו לנוחה: סבלנות, אדיבות ואמינות.
במהלך הבניה התחושה היא שיוני הוא חבר מקצועי שעוזר לנו לבנות את הבית, ולא עוד בעל מקצוע שצריך להתמודד איתו.
אנחנו בונים את הבית ביחד וכל בעיה שיש היא גם בעיה שלו. כך אני, כבעל הבית, יכולתי להתפנות להחלטות הרבות שמקבלים בזמן הבנייה בראש נקי.
יתרון נוסף של יוני הוא, שהוא מאגד סביבו בעלי מקצוע מקצועיים מאוד ונוחים לעבודה, בכך גם מקבלים עבודה ברמת גימור גבוהה עם מעט מאוד תקלות.
במהלך הבניה הבאתי גם אני מספר הצעות מקבילות כדי לאמת את ההצעות של יוני, ואף עבדתי עם בעלי מקצוע שאני הבאתי. בדיעבד, הייתי לוקח רק את בעלי המקצוע שיוני הביא, הן מבחינת מחיר והן מבחינת איכות העבודה.
לסיכום, לאחר שנת בנייה, אני יכול לומר שסיימתי בהצלחה מרובה, ללא ריבים ותקלות עם איש, וזה כידוע לא דבר של מה בכך - ליוני חלק ניכר מהצלחה זו!
"
נועם גתי
מושב גבעת נילי


שי וליה, זכרון יעקב
"כשרצינו לשפץ היה לנו רק רעיון ותקציב מוגבל.
בדקנו כמה הצעות, והרגשנו כי לא ממש מבינים את הראש שלנו, חששנו להיכנס לשינוי כה גדול בהרגשה לא שלמה.
פנינו ליוני, ויש לנו היום בדיוק מה שרצינו. הבית קיבל את האופי האישי שלנו, בזמן קצר ובהתאמה לתקציב שלנו.
בזכות הקשר עם יוני, והביטחון שחשנו בעבודה איתו, יכולנו לנהל שיגרה רגילה, ולהנות מהבניה.
יוני, שוב תודה לך על הכל!
"
שי וליה
זכרון יעקב


ארנון רוזמרין, מושב בית חנניה
יוני דשא – קבלן ומפקח מעולם אחר....
בשלושת העשורים האחרונים, התנסיתי במגוון פרויקטים בתחום הבנייה– כאדם פרטי, כיו"ר הוועד המקומי בבית חנניה וכמנכ"ל הישוב נופית. תחום הבנייה בישראל, יותר מכל תחום אחר, נתפס כמעוזם של החלטורה, הרשלנות וחוסר האמינות.
כל מי שיכנס להרפתקת בנייה מכל סוג שהוא, חזקה עליו שיחווה: איחורים בלוחות זמנים, שימוש בחומרים לא תקניים, הפקעת מחירים במקרה של שינויים, זריקת פסולת בניין וכו' וכו'... אין צורך לרחם על קבלני הבניין – הם הרוויחו את הדימוי הזה בכבוד.
חריג מאוד לטובה, בכל הנוף הזה הוא יוני דשא, הן כקבלן מבצע והן כפקח.
יוני ביצע עבורי 4 פרויקטים בבנייה/ שיפוץ מבני מגורים/ משרדים (בחלקם היקף העבודה דומה לבנייה חדשה). בכל ההתקשרויות עמו חווינו עמידה מדוקדקת בלוחות הזמנים, שימוש בחומרים איכותיים ומתקדמים, עמידה בתקציב שנקבע, השארת אתר בנייה נקי ומוסדר ופתרון בעיות באופן יעיל ויצירתי.
לפני מספר שנים ביצענו שיפוץ רחב היקף (הדומה בהיקפו ובעלותו לבנייה חדשה), בביתנו הפרטי. כיוון שלא רצינו לעבור דירה בתקופת השיפוץ, שילבנו בין טיול משפחתי ושיפוץ הבית. וכך – יצאנו לארה"ב לארבעה חודשים ויוני שיפץ את ביתנו במהלך התקופה, מבלי שהיינו מעורבים, ללא כאבי ראש וללא לחצי הבנייה.
עם חזרתנו – חיכה לנו ביתנו החדש, ששופץ בעבודה דייקנית, תוך עמידה יוצאת דופן בלוחות הזמנים, בתקציב שנקבע.
מכל אנשי הבנייה הרבים, אשר הכרתי בחיי, אני לא מכיר איש נוסף שהייתי מפקיד בידיו את ביתי באופן דומה, ללא מעורבות ופיקוח מצידי – ומקבל תוצאות מצוינות.
בהצלחה עם יוני,

ארנון רוזמרין
מושב בית חנניה


ד"ר איתי הורוביץ
לעבודה עם משה הגעתי דרך חבר משותף, שהמליץ עליו בחום רב.
בחרתי באפשרות של ייעוץ וליווי עיסקי, כי לא יכולתי לשלם עבור ניהול ביצוע או פיקוח, והייתה לי אפשרות להתפנות לפיקוח עצמאי על הבנייה. לאחר שנפגשנו, רכש משה את אמוני בכך שהפגין מקצועיות עצומה עם ניסיון רב. עבור משה, הבית שלי היה קודם לכל, והוא העמיד אותו בראש מעיניו ולא התרשם מ"רעשי הרקע" שיצרו גורמי מקצוע שונים ובהם המהנדס, האדריכל והקבלנים שונים. במיוחד עלי לציין את התעקשותו של משה על עשיית ביטוח. הוא טרח והבהיר לי מהי אחריותי כיזם, ממנה הצלחתי להתעלם, ומדוע התעלמות זו יכולה להיות בעוכרי. בחרתי באפשרות של ייעוץ וליווי עיסקי, מאחר ולא יכולתי לעמוד בהוצאות פיקוח או ניהול ביצוע. הדבר התאפשר לי, היות והייתה לי האפשרות והרצון להתפנות לפיקוח עצמאי על הבנייה. כדי שאוכל לבצע את הפיקוח העצמאי בצורה הכי טובה, הבנתי שאני זקוק לתמיכה מקצועית, ולכן פניתי למשה. משה התגלה כאיש מקצוע מהמעלה הראשונה. הוא עובד בתחום הבניה שנים רבות, הן כקבלן והן כמפקח. הוא התנסה בסוגים שונים של בניה, הן פרטית והן ציבורית, וצבר ידע רב ערך בתחום. לא הייתה בעיה שלא היה לו מענה עבורי. כדי שאוכל לבצע את הפיקוח העצמאי בצורה הטובה ביותר, נרתמנו, אני ומשה, למפגשים בתדירות כמעט דו שבועית. משה התגלה כאיש מקצוע מהמעלה הראשונה. הוא דאג לבריאותי "הנפשית", ביחד עם התפתחות הבנייה. במקביל, משה עודד והמריץ אותי לחשוב על שלבי הבנייה העתידיים, תוך זיהוי צווארי בקבוק שעשויים לעכב את לוחות הזמנים. מהמפגשים והשעות המרובות שלנו יחדיו, עלתה דמות של אדם המצוי בתחום הבניה שנים רבות, הן כקבלן והן כמפקח. לכל אורך הבנייה, ניכר היה שניסיונו של משה במפרטי בנייה שונים, הן פרטית והן ציבורית, על כל הידע הרב שצבר בתחום, משתלב ותורם רבות בפתרון בעיות, לא רק עבורי, אלא גם עבור הקבלנים ואנשי המקצוע שעבדו אצלי, על שלל דרכי העבודה לה הורגלו. פגישות הייעוץ התנהלו ברציפות ממועד סיום התכנון, דרך החתימה עם הקבלנים ואנשי המקצוע, ובכל שלבי הבנייה עד לכניסתנו לבית המוכן. הליווי כלל גם סט תמונות שמאפשר לנו זיהוי מדויק של מסלולי צנרת וחשמל למקרי תקלות עתידיים. בכל פעם באתי לפגישה עם מספר שאלות ובעיות שעלו, ומשה הרחיב והאיר והעיר במהלך הפגישה. הייעוץ והליווי נתנו לי מענה לכל שאלה ששאלתי, הן מבחינת ההסבר המלומד והן מבחינת פתרון מידי. כאשר ניסיתי "להמציא את הגלגל", היה זה משה שתפר עבורי פרטי בניין במידה ועלה הצורך בכך, או לחילופין הסביר לי מדוע עלי לוותר, משום שהפרט עליו חלמתי יוביל לכשל מתמשך ועוגמת נפש, אם לא יגרום למפגע בטיחותי. במספר פעמים, כאשר נתגלעו בעיות עם קבלן או איש מקצוע, או בינם לבין עצמם, ביקשתי ממשה להתערב, כדי לסייע לי. במקרים אלו, כמו גם במקרים שחשב שראוי לבדוק בשטח, משה הגיע לאתר, ועם צאתו, הבעיות נעלמו. הייעוץ והליווי העניקו לי ידע רב, יכולת להתמודד עם מורכבות הבנייה, הבנה מעמיקה בתהליכי הבנייה, בטחון ביכולתי לבצע את הפיקוח בכוחות עצמי - ובעיקר, הפכו את ביצוע הפרויקט למהנה עבורי, ואת המבנה לנטול תקלות.
בברכה
ד"ר איתי הורוביץ


גילה סלע, אדריכלית
כאדריכלית בעלת ותק של 25 שנים במקצוע עבדתי לאורך השנים עם מנהלי פרוייקטים ומפקחי בניה רבים. נחשפתי לשיטות הניהול השונות ובעיקר נאלצתי להתמודד עימם ומולם במצבי לחץ ובניהול משברים. לאור נסיוני המר (בלשון המעטה), בבואי לבנות את בית המשפחה החדש שלנו עמדתי אובדת עצות בנוגע לבחירת מנהל הפרוייקט, שכן מעבר למקצועיות, ניסיון מוכח ויכולות ניהול טכניות, חיפשתי אדם שיהיה קשוב, שירותי ונעים הליכות – וזאת מבלי לפגוע בכושר השליטה וניהול צוותי העבודה, עמידה בתקציב ובלוחות הזמנים. למשה בן חמו הגענו דרך קולגה מהעבודה של בעלי בתחום ההיי-טק שזה עתה סיים את בניית ביתו בקיסריה בניהול אלפא-פריזמה והמליץ בחום. כאיש כספים הוא הדגיש במיוחד את ההיצמדות המוקפדת של משה לתקציב לצד חוויית בניה מתוקנת. לראשונה פגשנו את משה באתר והחיבור היה מיידי. הצגנו את הפרוייקט (המורכב) בקוים כללים ולאחר מכן ישבנו יחד לתיאום ציפיות והגדרת קוי המתאר של הפרוייקט. כשלב ראשון התחלנו בתכנון הביצוע והגדרת התקציב ע"י משה – שלב חיוני ומשמעותי מאד עוד לפני התחלת הפרויקט. כאדריכלית וכלקוחה אני ממליצה מאד להקדיש את הזמן והמשאבים הדרושים דווקא לשלב זה בו, תוך כדי ניתוח הפרוייקט מועלים האתגרים, מוגדרת שיטת הבניה, שיטת המיזוג, החימום, וכל המערכות הטכניות, ההשלכות התקציביות מובנות ונעשית חלוקת התפקידים ותחומי האחריות. בחלק זה תרומתו של משה מהידע והניסיון שצבר לא תסולא בפז היום, לאחר שנתיים של עבודה מרוכזת ורגע לפני השלמתו המלאה של הפרוייקט, אני יכולה להעיד ולהמליץ בחום על אלפא פריזמה בכלל ועל משה בפרט. נהניתי מאד ממזגו הנוח של משה, מהירידה לפרטים, מהבקיאות ומהמחויבות האישית שלו לאיכות ולשביעות רצון לקוחותיו.
גילה סלע
אדריכלית


מיקי מולד
למשה הגעתי דרך חבר שהמליץ עליו. העבודה איתו הייתה נעימה חברית ומקצועית, מאוד נהנו לעבוד איתו. למשה יש הרבה ידע, ראש פתוח עם הרבה רעיונות טובים וסבלנות גם ברגעים קשים. היה לו אורך רוח וסבלנות להסביר לנו על תהליכי הבנייה וסבלנות לעצבנות וקוצר הרוח בעיקר שלי, היו הרבה מקרים כאלו במשך זמן הבנייה (הוא פסיכולוג מצוין). במשך תהליך הבנייה, משה עזר לנו למצוא אנשי מקצוע טובים וזולים לפי הצורך, לנהל עבורנו את המו"מ על תנאי ההתקשרות. הוא גם דאג שכל ההסכמים עם בעלי המלאכה השונים יבוצעו ברמה ובאיכות הגבוהה ביותר. משה המליץ לנו על שיטת הבניה ב-ESB. הוא אחד המומחים הגדולים בארץ בתחום זה. ה-ESB היא שיטת בניה מתקדמת שבה קירות הבית מבודדים הרבה יותר, דבר המביא חיסכון משמעותי בהוצאות חימום וקירור, ומבודד רעש חיצוני יותר מהבניה הקונבנציונלית. בנייה היא לא מדע מדויק, טעויות ועיכובים קורים. ואם היו כאלה הם היו בשל עניינים אישיים שלי. לסיכום העבודה עם משה הייתה חברית, נעימה והתנהלה ברוח טובה מאוד. אנחנו ממליצים לחברינו שבונים להיעזר בידע וביכולות של משה.
מיקי מולד